sobota 28. ledna 2006

Než zemřeš, uvidíš KRUH!

The RingJsem velký fanoušek hororů, v mém Top 5 je i Kruh (The Ring). Je to o americký horor z roku 2002 od režiséra Gora Verbinskiho (Hon na myš, Mexičan, Piráti z Karibiku, atd...). Jedná se o remake kultovního japonského hororu Ring (od režiséra Hideo Nakaty), natočeného v roce 1998 na motivy knihy Kojiho Suzukiho. Zlé jazyky tvrdí, že se inspiroval skutečnými událostmi, které se v roce 1987 stali v Pekingu. Film uvede dnes (28. 1. 2006) ČT1 ve 21:05. Oficiální text distributora: Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů, jako z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla promítnuta, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové informaci, jenomže, když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jedním ze čtveřice bylo dítě její přítelkyně. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne, se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat.

7 komentářů:

 1. Taky mám chut se na to kouknout

  OdpovědětVymazat
 2. Fanoušek hororů a Kruh má v top 5? Víš o hororech kulový, bez urážky ;-)

  OdpovědětVymazat
 3. to Sledgehewer: No, každýmu se prostě líbí něco jinýho, nemůžem bejt všichni stejný. :o) Tak napiš který horory se líbí tobě, rád se nechám inspirovat...

  OdpovědětVymazat
 4. Nejlepší horor - program ČSSD :-)

  P.S. Blížíš se k 2 tisícům, co? Congratulations

  OdpovědětVymazat
 5. Nechci nic říkat, ale Kruh není nic jinýho než okopírování toho Japonskýho a totálně zmršený příšerným výkonem "herečky" Naomi Watts. Taky bez urážky, ale je to film na houby:-)

  OdpovědětVymazat
 6. to Kleio: Japonský originál ani korejský remake z roku 1999 jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat (možná bych pak mluvil jinak). Ale tenhle americkej je opravdu super! Mimochodem, podle čtenářů CSFD.CZ má japonský 76%, korejský 58% a americký 83%.

  OdpovědětVymazat
 7. the rting ne nej horor,ktery sem videla

  OdpovědětVymazat