neděle 12. února 2006

Český idiot

Václav KlausVáclav Klaus, čestný předseda ODS a prezident České republiky (zvolen komunisty a občanskými demokraty před třemi roky), se zase projevil. V rozhovoru pro páteční MF DNES doslova řekl: "Zákon o registrovaném partnerství je pokusem získávat určitá privilegia, výsady a výhody. Já proti nim zásadně protestuji, protože jsem hluboce přesvědčen, že pro ně není vůbec žádný společenský důvod." Posuďte sami o jak nehorázné výhody jde: - zastupování při styku s úřady - vzájemná vyživovací povinnost - možnost dědit po partnerovi - užívací právo k bytu partnera - informace o zdravotním stavu - odmítnutí svědectví proti partnerovi - zápis o svazku na matrice Skoro se divím, že neprotestuje proti tomu, že můžou jezdit v autobusech s heterosexuály. Co ho k těmto "předpotopním" názorům přimělo zůstává otázkou. Buď je opravdu tak hloupý a netolerantní nebo jen chce za každou cenu "hlasovat" proti ČSSD (stejně jako dosud). Nebo ho snad přesvědčila banda primitivů, která si říká Tradiční rodina? Dokonce i česká veřejnost (která leckdy bývá dost netolerantní) registrované partnerství schvaluje: Rozhodně ano - 21% Spíše ano - 41% Spíše ne - 16% Rozhodně ne - 14% Nevím - 8% Zdroj: CVVM, listopad 2005 Co dodat? Doufám, že se mezi poslanci najde 101 tolerantních, kteří jeho (velice pravděpodobné) veto stejně přehlasují.

13 komentářů:

 1. ano byly tu i doby, kdy byla povinnost nosit na klopě růžový trojúhelník...Hádejte kdy?

  OdpovědětVymazat
 2. 1. Pěkný blog (bez ironie)
  2. Problém je v tom, že když ten zákon schválí, tak všichni stepláme!!!! Bude průser jako mraky! Úplně se nám tím rozložej rodiny! :))))

  OdpovědětVymazat
 3. To je Klausova konecne projevena snaha potopit ODS pred volbama.
  Cim dal vic mam dojem, ze ten nastavajici volebni pruser nebude pruser, protoze ODS jsou uplne stejne vylizany paka i s klausem.

  OdpovědětVymazat
 4. A já se těšila že si budu moct vybrat s kým se mi bude chtít žít. Takhle můžu zvolit jen chlapa...:)

  OdpovědětVymazat
 5. A četl jste někdo z Vás ten zákon? Já Klause uznávám a věřím, že asi ví, proč mu ten zákon vadí. Je to velmi chytrý člověk.
  Média si s lidmi dělají co chtějí. Většina lidí ani neví, co přesně v tom zákoně je, ale všichni nenávidí Klause, za to co prohlašuje. Nemá nic proti homosexuálům, ale proti tomu zákonu...

  OdpovědětVymazat
 6. To luca84: OK, taky jsem ten zákon nečetl celý. Ale hlavní body jsou jasný a známý. Pokud mu tam vadilo něco o čem nikdo neví, tak to měl vysvětlit trochu jinak než to vysvětlil.

  OdpovědětVymazat
 7. a já budu stejně volit ODS, včera Zahradil v TV říkal že je pro tu normu, čert aby se v modrých ptácích vyznal, no hlavně když snížej daně :-))

  OdpovědětVymazat
 8. a) Pan Klaus není hloupý
  b) Je ok, že si stojí za svojí pravdou
  c) Chytrých lidí je spousta a přesto se zásadně lidší v pohledech na věc mezi sebou
  d) Pan Klaus má občas slušné úlety

  OdpovědětVymazat
 9. Koukám jak je ten svět blogů maličký :))))))

  OdpovědětVymazat
 10. článkem v IDNESu jsem se zamýšlela v úterý na svatého Valentýna...
  No, každopádně je to celý ujetý. Jako jestli s tím zákonem souhlasí homosexuálové, tak to je asi podle nich v pořádku, čímž pádem nechápu proč nepodepsat... no nic..

  OdpovědětVymazat
 11. 1) Klausovi vadí hlavně vyživovací povinnost, která tak nebezpečně konkuruje (ne-li získává přednost) před vyživovací povinností vůči dětem.
  2) Klaus je konzervativec a je pro něj proto nepochopitelné, proč by tu měl existovat nějaký další privilegovaný svazek. Cílem rodiny je plození dětí a tím zachovávání kontinuity a integrity státu. Co je cílem registrovaného partnerství? Proč jej tedy privilegovat?

  OdpovědětVymazat
 12. Řekněte mi laskavě, kolik sezdaných párl skutečně splňuje funkci manželskou - rození dětí a řekněte mi kolik nesezdaných párů jí plní...
  Vymlouvání se manželskou institucí je trochu směšné, protože o tom to není. Lidi se budou rodit i bez manželství a budou se stále rodit majetným i nemajetným a stát ten má na tom podíl tou měrou, kterou mu lidi dají a nechají se jím zmanipulovat.
  Být (ne)sezdaný už je otázkou životního stylu! V tomhle bych problém skutečně neviděla... problém je spíše i v tom, že pokud odsouhlasí tohle, spíš lidi začnou prudit, aby znovu bylo uzákoněno druh a družka, což se taky státu líbit nebude...

  OdpovědětVymazat
 13. lidi jsou děsně konzervativní a nejsou schopní respektovat se navzájem. Bojíme se, že by se všechno zbořilo, protože víme, že sami v sobě nejsme pevní. Bojíme se toho, co neznáme, ale navíc to ani nechceme poznat, protože je snadnější to odsoudit a tvářit se, že je to v pořádku. Svět nikam nedospěje tímhle stylem uvažování...

  OdpovědětVymazat