středa 15. února 2006

Nevěřte nikomu a ničemu

TiananmenOlympic ringsTímto článkem dneska určitě udělám radost Metanovi, protože se mě přímo na tohle před několika dny ptal. :o) Takže k věci: Na odkazech níže si můžete prohlédnout výsledky hledání slova "tiananmen" klasickým Googlem a potom tím čínským. Výsledky hledání jsou více než zajímavé. Pro ty, kteří neví o čem je řeč: Náměstí Tiananmen (Nebeského klidu) je přímo v centru Pekingu a v roce 1989, zde tanky brutálně rozdrtily pro-demokraticky naladěné demonstranty. Výsledek hledání na Google.com Výsledek hledání na Google.cn Ty odkazy by si povinně měl prohlédnout každý, kdo jen na vteřinku přemýšlel o tom, že by mohl jít volit třeba komunisty.

5 komentářů:

 1. mají hezčí obrázky, to je špatné?! \ :D

  OdpovědětVymazat
 2. to Ergo: To máš pravdu, ty čínské obrázky jsou opravdu hezčí. :o)

  OdpovědětVymazat
 3. To samé jsem zkoušel asi před třemi týdny. Akorát, že jsem nepřišel na způsob, jak najet na google.cn (stále mne to házelo na google.com v české verzi). Zkoušel jsem se na tohle zaptat i svého přítele v číně, ale ten překvapivě neodpověděl :)))))))).

  OdpovědětVymazat
 4. Jo to je fakt dobrý. Ještě jsem zkoušel yahoo.cn (, který je taky cenzurovaný), ale moc jsem se v tom nevyznal (bylo to kupodivu čínsky a jiná struktura než na yahoo.com).

  OdpovědětVymazat
 5. Není zač. :o) Na to čínský Yahoo jsem taky koukal a jsem z toho zmatenej stejně jako ty... :o)

  OdpovědětVymazat