pátek 17. února 2006

Václav Klaus je dobrý prezident! :o)))))))

Václav Klaus StampVáclav Klaus, velký zastánce tradičních hodnot, který v minulosti opakovaně zahýbal svojí manželce, včera (jak všichni čekali) vetoval návrh zákona o registrovaném partnerství, čímž opět dokázal, že není prezidentem všech, jak pořád s oblibou opakuje. Zajímavé ale je, že tentokrát není ani prezidentem většiny (což se v průzkumech popularity vždy hodí), ale jenom menšiny, protože pro přijetí zákona o registrovaném partnerství je 62% veřejnosti, 61% poslanců a 76% senátorů. Klause v jeho vetu podpořil i polský prezident a Lech Kaczyňski, který je celé vyspělé Evropě pro smích se svými "pokrokovými" názory na homosexuály, interupce, antikoncepci, sex před svadbou, rozvody a podobně. Teď se tedy musí najít 101 poslanců, kteří můžou prezidentovo veto přehlasovat. Bude to asi boj, ale šance na prosazení určitě je, protože při posledním hlasování zákon podpořilo 86 poslanců (kteří ho předpokládám podpoří i příště) a 60 poslanců se nezúčastnilo nebo nehlasovalo. A právě mezi nimi by se ještě 15 rozumných mohlo najít. Pokud zákon projde, tak se Česká republika stane dvanáctou zemí Evropské Unie, kde už podobné normy platí. Zároveň by se Česká republika stala prvním postkomunistickým státem, který by registrované partnerství uzákonil.

7 komentářů:

 1. Zahýbat a zastávat tradiční hodnoty - no to se snad ani nikdy nevylučovalo :))))))). Celkem rád chodím na tvůj web, hodim tě ke mně do odkazů.

  OdpovědětVymazat
 2. OK, děkuji a oplácím stejnou mincí... :o)

  OdpovědětVymazat
 3. Jsem velice rád, že pan president vetoval tu příšernost. Teď ho jistě nikdo nebude obviňovat z populismu. (Stále) Návrh zákona je to špatný, stát zvýhodňuje menšinu na úkor jiných, navíc je zákon zbytečný.

  OdpovědětVymazat
 4. Jsem velice rád, že pan president vetoval tu příšernost. Teď ho jistě nikdo nebude obviňovat z populismu. (Stále) Návrh zákona je to špatný, stát zvýhodňuje menšinu na úkor jiných, navíc je zákon zbytečný.

  OdpovědětVymazat