sobota 11. března 2006

Mistrovství světa vozů Formule 1 začíná

Formula 1 RenaultVzhledem k tomu, že závody Formule 1, jsou mým nejoblíbenějším televizním sportem, tak považuji za povinnost vás upozornit na zítřejší první závod sezóny. Vysílá ho v neděli TV Nova od 12:00. Již 57. ročník závodů F1 čítá 18 Velkých cen, GP Belgie byla z mistrovství dočasně vyřazena. Na startu je po čtyřech letech i rekordní počet jedenácti týmů a dvaadvaceti jezdců. Opět proběhlo několik změn v pravidlech, největší z nich je snížení výkonu motorů z třílitrových desetiválců na osmiválce o objemu 2,4 litru. Poprvé začíná MS vozů F1 v Bahrajnu (a ne v Austrálii). Jede se na okruhu Bahrain International Circuit, který leží zhruba 25 km od hlavního města Manáma. Startovat bude 22 pilotů z jedenácti týmů. Vítězství v Bahrajnu obhajuje úřadující mistr světa Španěl Fernando Alonso. Hned příští neděli se můžeme těšit na VC Malajsie, která začíná už v 7:55. Kdo je váš favorit? Loňský vítěz Alonso, Räikkönen, M. Schumacher, Montoya, Fisichella nebo snad překvapí Felipe Massa? Můj favorit je Renault a Alonso, tak uvidíme... :o) A ještě jedna věc... Dnes jsem konečně (asi po třech měsících) v návštěvnosti předstihl Správného Bloggera, tak se k němu mrkněte a podpořte ho svojí návštěvou. Určitě si to jeho blog zaslouží.

8 komentářů:

 1. rudá je barva naše :-))) myslím samozřejmě ve světě F1

  OdpovědětVymazat
 2. no přece Ferrari a Schumacher ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Letos se zvedne McLaren. Už na konci minulé sezony ukazoval, že na to má a když jim bude v pohodě fungovat auto tak má titul Raikkönen.

  OdpovědětVymazat
 4. Nova mě příjemně překvapila, už jsem měl strach, že F1 odkomentují "spolehliví" sporťáci pro všechno Poulíček a Tittelbach. Zatím si myslím, že je to lepší než Prima. Uvidíme dál.

  OdpovědětVymazat
 5. Byly to nervy, ale Alonso nezklamal! :o)

  OdpovědětVymazat
 6. nejlepší byl fígl Felipeho Massy jak se dostal před Alonsa na druhé místo ... couváním a na pár vteřin :-))) docela by mě zajímalo co si tak Alonso v tu chvíli myslel když mu najednou před čumák nacouvala jiná kára

  OdpovědětVymazat
 7. Tak to máš pravdu... To se mu opravdu povedlo... :o)

  OdpovědětVymazat