úterý 4. dubna 2006

Tuning - nejlepší kola, jaký jste kdy viděli

PimpstarPokud jste majiteli automobilu, obvykle tím říkáte světu hned několik věcí. Preferenci barev, paliva, ale také značku, stav bankovního účtu a také odhalujete svou image. Nicméně... jestli máte občas dojem, že vyjádřování své osobnosti stále nemá ty pravé grády, mrkněte na nová kola od Dub Wheels. :o) Tahle známá tuningová firma totiž přišla s novinkou v podobě modelu Pimpstar. Konstruktérům totiž došlo, že lidé chtěji komunikovat s ostatními účastníky silničního provozu, což například při jízdě na dálnici není úplně nejjednodušší, takže vymysleli ráfky, které to dělají za vás. Jak to funguje? Když se na kolo pořádně podíváte, tak zjistíte, že mu dominují poměrně velké leštěné plochy s úzkými průzory. V těch je uložen světelný pás s LED diodami, které mohou měnit barvu i intenzitu světla. Stále nic světoborného. Nicméně potom tu máme ještě malý čip ovládající právě každý LED pás zvlášť a zároveň ještě wireless modem. K čemu to všechno? Velmi jednoduché. Když se kolo roztočí, šest LED pruhů vytvoří díky čipu a pohybu jeden obrazec, který se začne zobrazovat po celé ploše ráfku. Každé kolo lze ovládat zvlášť, přičemž obrazec, grafiku či text můžete konfigurovat z notebooku a dodaného softwaru. Díky wireless modemu tak můžete kontrolovat každé kolo zvlášť, a to dokonce i za jízdy! Potom tedy můžete svištět po dálnici a pokud ve vedlejším pruhu pojede nějaká sympatická slečna v kabrioletu, můžete jí svým ráfkem dát najevo náklonnost či jiný vzkaz. No není to úchvatné? :o) Jak kola vypadají "vypnuté" se koukněte tady, jak kola vypadají "v provozu" se mrkněte tady a na opravdu husté video kol v akci se určitě koukněte na této stránce - stačí kliknout na Click here to see them in action ve spodní části. Kola si můžete objednat tady. Prozatím se vyrábějí pouze 22", 24" a 26". Cena setu čtyř 22" ráfků s pneumatikami Pirelli je 12.500 dolarů, což je zhruba 300.000 Kč. :o) No, zadarmo to není ale když ale porovnáte pořizovací hodnotu versus užitek, komunikační možnosti a počet sbalených řidiček, chodkyň, popř. i uražených soků na silnici, není to zase tak moc. O výrazu vaší image ani nemluvíme. :o) Zdroj: 4men.cz

7 komentářů:

 1. Kola jsou slabý.
  Zkus BBS, nebo Gianelle a nebo lowenhart.

  OdpovědětVymazat
 2. jen estli se řidič může soustředit i na řízení když ovládá každé kolo zvlášť ;-)

  OdpovědětVymazat
 3. Nevim jestli jsi četl ten článek, ale tyhle kola se s BBS, Gianelle a nebo Lowenhart nemůžou vůbec srovnávat. Tyhle jsou opravdu úplně o něčem jinym.

  Sám teda taky dávám přednost "klasickým" alu, mám Rial Viper E http://www.renocar.com/cz/cenik/2004-zimni/mo/images/alu-disky/rial_viper_e.jpg a tyhle bych si nikdy nekoupil, ale že jsou super, musí uznat každej! :o)

  OdpovědětVymazat
 4. Tohle potkat v noci na silnici a nečíst tvůj článek, tak bych nevěřil vlastním očím. Rozhodně je to mazec, ale má to i svý stinný stránky. Vytvářet obrazy při jízdě je přinejmenším nebezpečný a rovněž to moc nevyužijete, pokud nejste převážně noční jezdci! Maximální využití snad jen za polárním kruhem, v období polární noci :-)

  OdpovědětVymazat
 5. tak ty mi můžeš přidat k tomu autíčku

  OdpovědětVymazat
 6. Zdarec nevite nahodou kolik je tam led pruhu jestli sest nebo tri me by to docela zajimalo protoze ve videu na netu sviti jen tri pruhy tak jestli tri nejsou imitace

  OdpovědětVymazat
 7. Heh... Tak tohle vážně nevím... :o)

  OdpovědětVymazat