čtvrtek 13. dubna 2006

Umučení Krista

The Passion Of The ChristTento film jsem nikdy neviděl a podle všeho jsem o hodně přišel (i když reakce na něj jsou hodně rozporuplné), takže pokud budu večer doma, tak ho určitě skouknu. Jedná se o americké drama z roku 2004 s názvem Umučení Krista (v originále The Passion of the Christ), které režíroval Mel Gibson. Vysílá se dnes (14. 4. 2006) od 21:15 na ČT2. (Zkrácený) oficiální text distributora: The Passion of the Christ je film o posledních dvanácti hodinách života Ježíše z Nazaretu. Film začíná v zahradě Getsemanské, kam se Ježíš odešel modlit po Poslední večeři a končí tím, že Ježíš na sebe bere svůj kříž a musí ho nést celým Jeruzalémem až na vrchol Golgoty. Na Golgotě je Ježíš přibit na kříž a prožívá poslední pokušení - strach z toho, že ho jeho Otec opustil. Svůj strach překoná, pohlédne na Marii, svou svatou matku, a řekně něco, co dokáže plně pochopit jen ona: "Dokonáno jest." Pak umírá se slovy: "Otče, do Tvých rukou odevzdávám svého ducha." V okamžiku jeho smrti se země otřásla.

4 komentáře:

  1. Já se asi dívat nebudu, ne že by mě to nezajímalo, ale nebudu se sebemrskat.

    OdpovědětVymazat
  2. hm, asi se taky dívat nebudu ... nejsem si totiž jistej jestli mám dostatečně silný žaludek na shlédnutí tohoto dílka

    OdpovědětVymazat
  3. Videl sem to a je to mrdka, proste se tam prosazujou krestansky sracky a nic jinyho, akorat ze tam Gibson pridal trochu vic krve nez je na dany filmy obvykly. Nabozenstvi je proste sracka a spolecne s penezi je zdrojem veskereho utrpeni lidstva.

    OdpovědětVymazat