neděle 7. května 2006

Zámek Orlík na Vltavou - dobrý tip na výlet

Orlík nad VltavouHrady a zámky zrovna moc nemusím, ale když už kolem nějakého jedu, tak proč tam nezajít, že? :o) A tak jsem byl v neděli na zámku Orlík nad Vltavou a byl jsem fakt mile překvapenej. Vstup je skvělých 70 Kč pro dospělé a 30 Kč pro studenty. Prohlídka trvá skoro hodinu, nové začínají každou čtvrthodinu a průvodce (alespoň ten náš) je opravdu odborník. Zámek má hodně zajímavou historii, rozmanité interiéry, je tam k vidění spoustu obrazů, nábytku, zbraní, brnění, loveckých trofejí, atd... Navíc je okolo spoustu dalších zajímavých věcí: Akvárium, zámecký park s živými pávy, možnost výletu lodí a spoustu dalšího. Komu jeden zámek za den nestačí, tak může navštívit ještě Zvíkov, Blatná a Březnice, které jsou v blízkosti. Mimochodem, když už je řeč o těch pávech, tak jsem ještě v životě neviděl páva vylezlýho na stromě ve výšce kolem 8 metrů. A tam opravdu jeden takovej byl! :o)

3 komentáře:

  1. mohu též doporučit - byla jsem tam před rokem, a bylo to super - tady nějaké klasické výletní fotečky plicnik.jinak.cz/index.php?p=158

    OdpovědětVymazat
  2. Letos se chystáme do Jižních Čech na dovolenou. Pokud dostaneme svolení našeho rozmazlence Maxe, určitě si Orlík prohlédneme :o). U hradů a zámků by měli udělat "psí koutky" :o)

    OdpovědětVymazat
  3. člověče ty ses dal na cestopisy :))

    OdpovědětVymazat