úterý 16. května 2006

Zdeněk Macura (4 Vize) - neskutečný blbec

Zdeněk MacuraTeď prostě musím citovat Kombajna: "Kreténismus v politice, který nám předvádí všechny strany napříč parlamentem, je stále jen slabý odvar toho, co nám mohou přinést strany nové." Zdeněk Macura, předseda strany 4 Vize, se totiž v rozhovoru pro Lidovky dokázal ztrapnit takovým způsobem, jak jsem to už dlouho nikde neviděl. Člověk, který neví co je eutanazie, neví že je v ČR užívání marihuany nelegální, nemá ani přibližnou představu jaká je v ČR minimální mzda, otázkami ohledně EU se odmítá zabývat a nedokáže vymyslet ani jediný důvod proč by lidé měli volit zrovna jeho stranu je opravdu k smíchu. :o) Celý rozhovor si přečtěte tady, určitě vás hloupost Zdeňka Macury pobaví stejně jako mě. :o) Update: V zájmu zachování objektivity sem vkládám vyjádření Zdeňka Macury k onomu rozhovoru (originál je v komentářích): "Jednoho dne mi zavolala nějaká paní redaktorka z Lidových novin a zeptala se mě, jestli mi může položit pár otázek. Protože nemám rád moc vážnou atmosféru, začal jsem vést rozhovor a s paní redaktorkou trošku volnějším stylem, aby nebyla nuda, přičemž na konci povídání u každé otázky jsem sdělil vážným způsobem své stanovisko k otázce. Na druhý den ráno, když jsem si koupil noviny, byl jsem mírně řečeno v šoku. Paní redaktorka se rozhodla mě znemožnit jak jen to je možné, zaměřila se při přepisu našeho rozhovoru na naši neformální část a téměř se vyhnula mým konečným odpovědím. Mimochodem také název článku, který použila je naprosto nesprávný a zavádějící."

14 komentářů:

 1. ale podporuje derogulaci nájmů to je pozitivní. Jinak neboj toto fakt volit nebudu :))

  OdpovědětVymazat
 2. "No on to určitě nemyslel vážně a jen si z novinářů střílel", že jo ?! Ale asi toho legálního špeka má hodně často :o)

  OdpovědětVymazat
 3. Ten rozhovor v Lidovkách je strašný a myslím, že je konoce hodně zkreslený (viz komentáře o tom, že ani redaktor neví, co je eutanázie). Nejlepší je podívat se na skutečný volební program na www.4vize.cz
  Tento týden jsme spustili blg pro zájemce o naši stranu na http://www.4vize.bloguje.cz
  Josegf Zemek
  volební lídr - Pardubický kraj

  OdpovědětVymazat
 4. ty jo Miku to teda čumím k tobě chodí už i političtí leadři :)) byť z pidistran!

  OdpovědětVymazat
 5. no tak toto je huste... mame tu slavne osobnosti :) ale jednou se budete chlubit ze znate me az budu slavna :D

  OdpovědětVymazat
 6. Vážení,

  Jsem onen neskutečný blbec Zdeněk Macura.
  Teď se bavím já, jak jste mohli na to skočit.

  Takže popis jak to vzniklo:

  Jednoho dne mi zavolala nějaká paní redaktorka z Lidových novin a zeptala se mě, jestli mi může položit pár otázek. Protože nemám rád moc vážnou atmosféru, začal jsem vést rozhovor a s paní redaktorkou trošku volnějším stylem, aby nebyla nuda, přičemž na konci povídání u každé otázky jsem sdělil vážným způsobem své stanovisko k otázce. Na druhý den ráno, když jsem si koupil noviny, byl jsem mírně řečeno v šoku. Paní redaktorka se rozhodla mě znemožnit jak jen to je možné, zaměřila se při přepisu našeho rozhovoru na naši neformální část a téměř se vyhnula mým konečným odpovědím. Mimochodem také název článku, který použila je naprosto nesprávný a zavádějící.

  Nevím jestli to udělala z nějaké své úchylky anebo to tak mají nařízené. Každopádně je to pro mě velké poučení a dám si přístě na takové lidi pozor.

  OdpovědětVymazat
 7. děkuji za vysvětlivku pane předsedo, to staví celou věc do uplně jiného světla!

  OdpovědětVymazat
 8. hej mike82 .. už jen tvoje tuctový meno mi potvrdilo že jedinej dement seš Ty .. kdybys neměl počet propojení mezi dvěma neuronama smutných JEDEN! asi bys pochopil nádech těhle otázek .. navíc seš stejnej mamrd jako ten kdo to zveřejnil ... ohledně ty eutanazie je tam krásně v kontrastu ta otázka a ta otázka pod tím .. jenže to bys nesměl bejt sráč, kerej si myslí že každej v politice je blbec .. si fakt čurák .. Sám sobě si vděčíš za to že si takovej kokot ... A já si můžu za to že sem zabloudil na stránku chuje co má nick mike82 .. jo apropo Je zjištěný že každej den chcípne na světě 81 miků .. boj se Slunce ..

  OdpovědětVymazat
 9. Když jsem si četl ten rozhovor v Lidovkách, tak jsem vyjádření Zdeňka Macury samozřejmě neměl k dispozici a ten rozhovor na mě zapůsobil přesně tak, jak jsem později napsal v tomto článku (jinak na mě ani zapůsobit nemohl). Nadpis rozhovoru v Lidovkách ("Každý dostane dům a zahradu") je poněkud zavádějící, proto jsem ho také u sebe v článku nezmiňoval.

  Po přečtení příspěvku Zdeněka Macury (který na celou věc vrhá úplně jiné světlo), jsem ihned článek rozšířil o jeho vyjádření, aby byla zachována objektivita.

  Nic nikomu necpu, každý má možnost přečíst si můj názor (který jsem psal před vyjádřením ZM, což je zřejmé), samotný rozhovor i vyjádření Zdeňka Macury k rozhovoru. Každý čtenář si pak může udělat názor sám.

  OdpovědětVymazat
 10. Mimochodem, jsi docela k smíchu, když kritizuješ moje jméno a sám se ani neumíš podepsat. :o)

  Můžeš mi povědět něco víc o "nádechu těch otázek"? Vždy je položena jednoznačná otázka a pak je k ní stručná odpověď. Žádný "nádech" z rozhovoru rozhodně cítit není. Navíc Lidovky jsou relativně seriózní a objektivní médium (chápu ale, že mezi redaktory mohou být vyjímky).

  A navíc, vzhledem k tomu, že je v odpovědi hned na první otázku uvedena i věta "Ale nebudete tam uvádět tyhlety myšlenkové pochody, ne?" tak to působí tak, že jde o doslovný přepis rozhovoru.

  V žádném případě si nemyslím, že každý v politice je blbec. Je tu spoustu schopných, inteligentních a pracovitých lidí.

  Příště bys možná mohl omezit nadávky (i když chápu, že se tak s kamarády na základce normálně bavíte) a napsat komentář, který bude mít hlavu a patu.

  OdpovědětVymazat
 11. Doufám, pánové a dámy, že se věc vysvětlila, a také že nám případně pomůžete, pokud by naše strana podnikla nějaké kroky na ochranu cti svého zakladatele a hlavně na ochranu jména strany. Myslím tím kroky vůči té redaktorce - já bych ji pojmenoval jinak, ale nechci být sprostý.

  Děkuji předem také za příspěvk na našem blogu.www.4vize.bloguje.cz

  Josef Zemek
  volební líédr - Pardubický kraj

  OdpovědětVymazat
 12. Včera jsem kontaktoval redakci Lidovek a doufám, že se mi podaří získat vyjádření oné redaktorky. Prozatím stále čekám na odpověď (a doufám, že nějaká vůbec přijde).

  OdpovědětVymazat
 13. Děkuji Vám, také už to pan Macura zkoušel a redakce nebyla ochotna to napravit - asi si uvědomili, co provedli a že se to napravit nedá.
  Pokud se někdo z nich ozve, dejte mi prosím vědět.
  J. Zemek

  OdpovědětVymazat