pondělí 1. května 2006

Zippo zapalovače

ZippoVčera mě napadlo, že bych si měl pořídit nějaký pořádný zapalovač. Když zapalovač, tak samozřejmě Zippo. Takže jsem se hned po nějakém poohlédl. :o) Jen krátké připomenutí co je kultovní Zippo zapalovač zač: Začal ho vyrábět američan George Grant Blaisdell už v roce 1932 a od té doby se jeho vzhled nezměnil. Funguje za každého počasí a je na něj doživotní záruka. Kamínek vydrží třiasedmdesát tisíc škrtnutí (tedy alespoň podle oficiální informací výrobce). A ještě jen tak pro zajímavost, v letech 1943 až 1945 vykoupila vláda USA celou produkci firmy Zippo a tento zapalovač se stal součástí vybavení všech amerických vojáků odcházejících na frontu. A pokud jde o vzhled, bylo za více než 70 let existence firmy vytvořeno přes 400 tisíc různých modelů. A teď zpátky k povedeným Zippo zapalovačům, které jsem našel... Nejvíc se mi líbil tento a tento, jenže ty jsem v žádném českém e-shopu nenašel. Ach jo. :o( Hodně povedený a za slušnou cenu je myslím tenhle a pokud nenajdu lepší, tak do něj jdu. :o) Mimochodem, našel jsem i něco pro opravdové fajnofky... Třeba tenhle je vyroben z titanu, tenhle ze stříbra, tenhle ze zlata a tenhle je dokonce součástí limitované edice 300 kusů a stojí stejně jako nový Renault Mégane Sedan. Dobrý, co? :o)

3 komentáře:

 1. ten titanovej nevypadá zle :)) k tomu tvýmu vyhlídlýmu..celkem jo, ale nekupuj si tu kapsičku jako přísluš. ta vypadá dost trapně :))

  a propos Zelení chystaj zákaz kouření v resto a hospodo-housech - a chystaj i novou sankci zabavování věci - tedy i Zippa :)) viz. program na www.zeleni.cz :))

  OdpovědětVymazat
 2. Jo, ten titanovej se mi taky líbí moc (asi úplně nejvíc ze všech), ale 3.800 Kč za zapalovač je na mě přecejen trošku moc... :o( Jinak tu kapsičku samozřejmě nechci - ta je fakt hrozná... :o)

  OdpovědětVymazat
 3. No sice kouřím, ale takovej zapalovač fakt nemusím mít.

  OdpovědětVymazat