sobota 24. června 2006

Luxusní filmová sobota

Shawshank
Dnešní večer je pro filmového fanouška opravdovým svátkem. Aby se sešlo tolik kvalitních filmů v jeden večer nebývá (pro majitele 4 televizních kanálů - jako jsem třeba já) zvykem. Takže popořadě... V 19:55 začíná na TV Prima německo-britské romantické kriminální drama s názvem Bídníci (Misérables). Bližší informace najdete tady. Ve 20:00 začíná na TV Nova americké drama z roku 1999 s názvem Zelená míle (The Green Mile). Bližší informace najdete tady. Ve 21:20 začíná na ČT1 francouzsko-americký kriminální thriller z roku 1993 s názvem Volný pád (Falling Down). Bližší informace najdete tady. Ve 23:25 začíná na ČT1 americké drama z roku 1994 s názvem Vykoupení z věznice Shawshank (The Shawshank Redemption). Bližší informace najdete tady. Škoda jen, že se všechny navzájem překrývají... :o( Pokud budete doma, tak si ale určitě nenechte ujít minimálně Vykoupení z věznice Shawshank - je to naprosto úžasný film a nejen já ho považuju za jeden z nejlepších filmů všech dob.

5 komentářů:

 1. Rozhodně se budu dívat na Volný pád, vždycky mě to dostane, i když je to jen takový zoufalý výkřik proti betonové zdi. Zelenou míli moc nemusím (nemám rád takové americky naivní duchařiny), ale k doporučení vidět Shawshank se připojuji pro kohokoliv, kdo to ještě neviděl, velice silný a kvalitní příběh, i když za nejlepší film bych ho asi neoznačil, je to trochu příliš sladké.

  OdpovědětVymazat
 2. U mě by vyhrálo \"Vykoupení\", fakt jeden z nejlepších filmů, i Zelená míle stojí za to a Volný pád je moc dobře natočenej. Jen bych k němu podotkl, že je to americkej a ne francouzskej film, teda myslím...

  OdpovědětVymazat
 3. Díky za připomínku, překouknul jsem se... :o) Volný pád je francouzsko-americký film. Už je to opraveno. :o)

  OdpovědětVymazat
 4. taky jsem se díval a Francouzi tam jsou... pravdu jsme měli oba :-)

  OdpovědětVymazat