pátek 21. července 2006

Jedno docela morbidní tablo

Tablo 8a
Docela náhodně jsem dneska narazil na jedno zajímavé tablo. Patří bývalým žákům jednoho pardubického gymnázia, kteří maturovali vloni. Každý z nich je tam vyfocen, jak pachá sebevraždu - a vetšinou docela brutálním způsobem (uříznutí hlavy cirkulárkou, provrtání hlavy vrtačkou, rozřezání motorovkou, polití benzínem a zapálení, useknutí hlavy sekerou, roztrhání dynamitem, vhozením fénu do vany, atd...). Každý to má prostě rád jinak. :o) Tablo najdete tady a jednotlivé fotky pak tady.

Pro starší 18 let ještě přidávám odkaz na jedno lehce erotické "tablo" holek ze SZŠ Karviná o kterém tu byla nedávno řeč v komentářích. :o) Mrkněte se na něj sem.

17 komentářů:

 1. No, je to dost zvláštní, oboje:-))))

  OdpovědětVymazat
 2. myslíš té třídy sebevrahů nebotěch děvčat:-))?

  OdpovědětVymazat
 3. Neví někdo nějaké podrobnosti o tom tablu zdravotních sestřiček? Vypadá to spíš jako fikce nebo docela dobrá fotomontáž :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Jestli je to tablo pravý, to fakt nevim, ale moc tomu nevěřim.

  PRO MLUVÍ: Holky jsou zhruba v maturitních letech. Všechny jsou foceny na stejné židli stejným fotografem. A počet by taky mohl odpovídat.

  PROTI: Obrázek je udělaný v počítači, není to fotka vystaveného tabla (to ale nemusí nic znamenat). Přijde mi naprosto nepředstavitelné, že by někdo dokázal ukecat celou třídu na takovýhle fotky (s kolenama od sebe) - vím jak je těžký ukecat jednu holku ze třídy, natož 12. :o)

  MůJ VERDIKT: To tablo je pravý tak na 20%. Ale dalo by se to asi zjistit od nějakýho Karviňáka, protože pokud tam někdy bylo něco takovýho vystavenýho, tak o tom musí vědět opravdu každý. :o)

  Pokud něco bližšího zjistíš, dej vědět. :o)

  OdpovědětVymazat
 5. Myslím, že to tablo nikde neviselo...toho bych si asi v Karviné všimla:-P

  OdpovědětVymazat
 6. Konečně to někdo rozsoudil, díky. :o)

  OdpovědětVymazat
 7. Poznámka - je to focený minimálně na dvou židlích.Ale taky myslím,že to je z jednoho ateliéru - světelný podmínky jsou prakticky shodný.
  Pár fotomontáží jsem viděl a osobně jsem i nějaký fotky upravoval.Podle mě jsou to fotky pravé.Jestli jsou to nějaký sestřičky,to je otázka pro Karviňáky,já jsem od jinud...

  OdpovědětVymazat
 8. Docela by mne zajímalo, kdo s tímto nápadem vyrobit takové Tablo přišel. Co je to za člověka a jaký je jeho duchovní svět? Něco takového si např. v rámci naší třídy neumím představit. ne, že by někdo nepřišel s takovým nápadem - i o tom ale silně pochybuji, ale že se ostatní přidají a takovou morbiditu odsouhlasí. Je to hnus a nejenom autor, ale i ostatní by se nad sebou měli zamyslet. Ono by se to dalo odbýt: jsou mladí a nerozumní, ale já za tím cítím něco daleko horšího....kulturu smrti a morbidity, kterou se zde snaží někdo šířit!

  OdpovědětVymazat
 9. Neměl bys o všem tolik přemýšlet. Každý se snaží, aby měl originální a nezapomenutelné tablo, o kterém se bude ještě dlouho vyprávět. A tak vznikají více či méně bláznivé nápady. Myslím, že bylo myšleno spíše jako legrace, než jako uctívání kultury smrti a morbidity.

  OdpovědětVymazat
 10. Lord.ZarDar (guard of Karvina)27. října 2008 v 5:18

  Ja si myslím že to tablo je právé. Jsem Karvinský obyvatel a bývalý student SZŠ Karviná. V době své praxe v nemocnici K-Ráj jsem na Interním odd. Muži viděl jednu sestřičku která je velice podobná dívce jménem Zuzka vystavena v Evině rouše na tomto tablu. Sice jsem se na škole s touto dívkou nesetkal, protože jsem tam nastoupil roku 2004 když už tam tyto studentky nebyly. (možná kdyby tam aspoň napsali jméno jejich třídní mohl bych se ji zeptat zda tato studentka byla). Ale i tak si nemyslím že toto tablo vzniklo na obědnávku , nebo celé v počítačové formě (nepůsobilo tolik věrohodně). Pravda je, že bez přímého důkazu se dá nadále jen spekulovat o pravosti tabla ale zřejmě to tvůrce(i) trochu chtěli aby si každý učinil vlastní názor.

  OdpovědětVymazat
 11. A nebo to jsou jednoduše fotky z nějakého ateliéru poskládáné do formy rádoby pravého tabla.

  OdpovědětVymazat
 12. co takhle nejjednodušší řešení - podívat se na spolužáci.cz

  OdpovědětVymazat
 13. Neverim, ze tohle nekde viselo. To by byl asi poradny poprask, ktery by presahl hranice Karvine. Na druhou stranu to tablo vypada verohodne, takze bych to videl tak, ze se holky jen tak z recese nechaly nafotit a udelaly si takovehle tablo jen pro sebe, no a pak to nejak uniklo na internet...

  OdpovědětVymazat