neděle 27. srpna 2006

Brunejský sultán a seznam jeho aut

Brunei Sultan Haji Hassanal Bolkiah
Brunejský sultán Haji Hassanal Bolkiah je jedním z nejbohatších lidí světa a majitelem pravděpodobně nejrozsáhlejšího soukromého vozového parku. V jeho garážích parkuje kolem 3.000 superluxusních automobilů! Zhruba 190x AMG, 80x Aston Martin, 360x Bentley, 4x Bugatti, 200x Ferrari, 180x Jaguar, 20x Lamborghini, 10x McLaren, 160x Porsche, 130x Rolls Royce... A další stovky aut od desítek výrobců. Nejoblíbenější sultánovou značkou je nejspíš Mercedes-Benz, protože jich v jeho garážích stojí rovných 719 kusů (včetně modelů upravených od AMG).

Mnoho typů aut, má rovnou v několika kusech, které se (pravděpodobně) liší jen barvami. Některé dokonce v desítkách kusů. :o) Třeba 4x Bugatti 110EB nejspíš nemá nikdo jiný na světě. A takových aut je tam víc. :o)

Kompletní seznam jeho aut, včetně SPZ a VIN najdete tady.

Nicméně nevím, jestli je seznam starý a nebo se sultán už autíček nabažil a nový nenakupuje, protože pokud jsem se dobře díval, tak tam nemá žádný auto mladší zhruba 10-ti let. A že by mu došly peníze asi zatím nehrozí. :o)

4 komentáře:

  1. Ať sem jedno auto hodí... jeho sbírce to moc neubere :)

    OdpovědětVymazat
  2. a kolik ten kulišák platí na povinným sultánským ručení? :-)) myslím že z počtu aut se dá vypočítat počet žen v jeho harému!

    OdpovědětVymazat
  3. cece pulnoc a u Tebe sou on-line 8 lidi - Miku jak ty to delas :-) pritom pises stejny koniny jako ja :-)) ne-li horší!

    OdpovědětVymazat