sobota 5. srpna 2006

Ukázka práce amerických policistů

Dodge Charger Police Car
Vždycky jsem doslova zíral, když jsem viděl záběry z amerických policejních "honiček", jak policejní auta bezohledně naráží do podezřelých a snaží se je zlikvidovat (nikoliv zastavit) za každou cenu.

A dneska jsem při prohlížění databáze Youtube narazil i na tohle video s názvem "This guy can drive" (Tenhle chlápek umí řídit), které je klasickou ukázkou výše zmíněného názoru.

Krátký popis videa pro ty, kterým by to nebylo jasné: Relativně pomalý (oproti policejním autům) modrý Ford Mustang (řízený podezřelým) uniká za bílého dne po dálnici, za ním jedou minimálně tři policejní auta a minimálně jeden policejní vrtulník ho sleduje ze vzduchu. Přijede k němu policejní auto a klasickým trikem se ho snaží vystrčit do protisměru pod kola protijedoucích (nic netušících) aut, Mustang dostane smyk ale zvládne hodiny a ujíždí dál. O ten samý kousek se pokusí i druhé policejní auto, ale Mustang se opět nedostane do protisměru, smyk zvládne a ujíždí dál. Pak vjede na most a tam se třetí policejní auto pokusí o zákeřnost nejhrubší - pokusí se ho shodit z mostu přímo na rušnou křižovatku. S velkými problémy to Mustang zase zvládne, zůstane stát na kraji mostu otočený do protisměru a začne couvat, další policejní auto, místo toho aby zablokovalo couvající Mustang, do něj zepředu narazí a z nějakého důvodu ho začne tlačit před sebou a zrychlovat, pak Mustang vyletí z dálnice na nějaký nájezd a video končí. Prostě krásná ukázka totální bezohlednosti a demence amerických policistů.

6 komentářů:

 1. jestli sis nevšiml, tak mezi jednotlivými směry na té dálnici je dělící betonový zátaras který se přejet opravdu nedá;

  OdpovědětVymazat
 2. [1] Asis videl malo smrtelnych nehod, kde byl prejet takovy podobny zataras, ktery se prece prejet OPRAVDU neda.

  OdpovědětVymazat
 3. Nic proti, ale trochu to s tim antiamerikanismem prehanis. Chapu ze posledni dobou je strasne moderni nadavat na USA kdykoliv to jen jde, ale mozna by trochu neuskodilo byt vecny a ne upravovat fakta a lhat lidem pouze kvuli tomu abys je presvedcil o svoji pravde. Michael Moore neni buh chlapce.

  OdpovědětVymazat
 4. Pokud někdo lže a upravuje fakta, tak jsou to především Američané. Mrkni občas na zprávy. George Bush neni buh, chlapče.

  OdpovědětVymazat
 5. jenom mensi upresneni..tenhle manevr se bezne pouziva na zastaveni kriminalniku prchajicich v aute...trosickuu se stouchne do zadku z boku a auto dostane smyk....tim ho vetsinou policajti muzou zastavit.....tohle video demonstruje ne policejni brutalitu..ale umeni ridice zvladnout smyk....tot vse co jsem chtel sdelit....AMERIKA JE SPATNA.....VRATME SE K RUSUM :D

  OdpovědětVymazat
 6. pokud sis nevsiml tak kdyz ho ten policajt \"bezohledne tlaci a zrychluje\" tak ten capek se otoci a i pri smyku ma vetsii rychlost nez policajt....coz dokazuje ze chlap zaradil zpatecku a snazil se ucouvat....

  OdpovědětVymazat