středa 16. srpna 2006

Zajímavosti o The Simpsons

The Simpsons Logo
Možná to už víte, možná ještě ne. Od 9. září začíná Česká televize vysílat v novém exkluzivním čase (sobota ČT2 - 12.00) dlouho očekávanou 15. řadu populárního amerického seriálu Simpsonovi. Bližší info si může přečíst tady.

A teď pár zajímavostí o Simpsonovic rodince:
- 1. Ve Spojených státech je sto jedenadvacet Springfieldů. - 2. Smithers je opravdu homosexuál. - 3. Bart Simpson má v drtivé většině dílů serálu oranžové tričko. Na rozdíl od světle modrého, které má jako gumová figurka. - 4. Homerovi Simpsonovi je šestatřicet let, i když v několika dílech seriálu je uvedeno 38 a 39. - 5. V mnoha epizodách hraje v úvodních titulcích Lisa sólo na saxofon. Jen ke konci dvanácté sezony Simpsonových zahrála ve sto osmačtyřiceti dílech jedenadvacet saxofonových sól. - 6. Podle hlasování prováděného ve Spojených státech je nejpopulárnější postavou seriálu o Simpsonových Homer, hned za ním Bart. Na dalších místech se umístil Lisin spolužák Ralph, dále pokračují sama Lisa a hned za ní pan Burns. Marge je na žebříčku popularity až na třicátém místě. - 7. V jednom z dílů má Milhouse trenýrky s Teletubbies. - 8. Na to, že je Maggie jenom jeden rok, je až příliš inteligentní. Umí zacházet s dálkovým ovladačem, z hraček poskládá E = mc² nebo dokonce řídí Homerovo auto. - 9. Výroba jednoho dílu Simpsonových trvá od šesti do osmi měsíců. - 10. Svůj hlas propůjčil dokonce i Michael Jackson. Namluvil postavičku jménem Leon Kompowsky, který si myslel, že je Michael Jackson. - 11. Tvůrce Simpsonových Matt Groening načrtl svoje hrdiny během patnáctiminutového čekání na producenta Jamese L. Brookse. - 12. V epizodě s názvem Homerova odysea se Burnsův noshled Smithers objevuje jako černoch. Není to záměr, ale chyba animátorů. Smithers měl být žlutý jako ostatní. - 13. Nedaleko Las Vegas stojí replika domu Simpsonových. Postavila ho v roce 1997 firma Pepsi jako hlavní cenu v jedné své soutěži. Dům vyhrála třiašedesátiletá dáma, která se rozhodla dům zpřístupnit ostatním milovníkům seriálu jako atrakci. - 14. Jeden z animátorů Simpsonových je i muž jménem Eric Stefani, bratr Gwen Stefaniové z kapely No Doubt. Ve skupině dokonce i hrál, ale opustil ji rok předtím, než se stala slavnou. - 15. Jména postav Flanders, Van Houten, Quimby a Lovejoy vznikla podle názvů ulic v oregonském Portlandu.

6 komentářů:

 1. Tak tech bartovo tricek si musim vsimnout :)

  OdpovědětVymazat
 2. ten odkaz (na hoax) to je nejaká surrealistická legrace ?? či co?

  OdpovědětVymazat
 3. jako vzorný Buchtičuv žák Te musím napomenout, kde je zdROJ tvých info - nebo jsi byl o prázdninách v Portlandu a porovnával názvy ulic a uliček? :-))

  OdpovědětVymazat
 4. No, tohle rejpání mi tu chybělo. :o) Odkaz už jsem opravil, nevim jak se mi to mohlo stát, obvykle odkazy kontroluju jestli fungujou. Přišlo mi to kdysi dávno mailem v Power Point prezentaci.

  OdpovědětVymazat
 5. už taky opustila ne? teda No Doubt opustila. Jinak bych dodala, že Simposonovi se měli pouštět i v Iráku, ale měl z nich být odstraněn Rabín a taky všechen alkohol ( nevím jestli holky měly mít přimalované burky nebo ne), takže by z každého 30ti minutového dílu zůstalo asi tak minut 5. A keště bych dodala, že Paroubek je namalovaný podle předlohy starosty města S:-))

  OdpovědětVymazat
 6. no ještě že mě máš :-)
  apropos nevíš jak Mongolci poznají že se jim narodilo Mongoloidní dítě? :-)

  OdpovědětVymazat