neděle 10. září 2006

Michael Schumacher letos ukončí kariéru

Michael Schumacher
Nejúspěšnější pilot historie formule jedna Michael Schumacher dnes oznámil, že po sezóně ukončí kariéru. Ve Ferrari ho nahradí Kimi Räikkönen a od příštího roku vytvoří dvojici s Felipem Massou. Sedmatřicetiletého Schumachera tak v kariéře čekají už jen tři závody, rozloučit by se měl ve své jubilejní 250. Grand Prix 22. října v Brazílii.

Osobně si myslím, že udělal dobře, protože teď má asi poslední možnost odejít na jakémsi (skoro) vrcholu. Vrchol jeho kariéry byl ale určitě už před dvěma lety. Loni se boje o titul v podstatě neúčastnil a letos se celou sezónu pouze snaží dohnat Alonsův bodový náskok (což se mu už skoro povedlo).

Tím nechci říct, že by byl Schumacher špatný jezdec, je to určitě jeden z nejlepších jezdců historie Formule 1, ale už to prostě není jako kdysi, kdy se s ním nemohl nikdo rovnat.

Nicméně Fernando Alonso a Michael Schumacher jsou teď od sebe jen dva body a zbývají poslední tři závody, tak doufám, že je FIA nechá rozhodnout na trati a přestane Renaultu házet klacky pod nohy, aby udělali šampionát zajímavějším. Každopádně se, myslím, máme na co těšit...

Koho zajímá kolik si jezdci F1 vydělávají, ať klikne sem.

2 komentáře:

  1. Doufám že vyhraje Alonso, Schumachera ani Ferarri nemám rád a nikdy mít rád nebudu oto víc mi vadí že Kimi Räikkönen (můj oblíbenej pilot) de právě do Ferrari :(

    OdpovědětVymazat
  2. Já samozřejmě taky fandím Alonsovi, vítězstíví si zaslouží mnohem víc než Shumacher! Jinak, že Raikkonen odchází do Ferrari mě taky štve, přál jsem si, aby v příští sezóně byl s Alonsem u Renaultu, to by pak byl tým snů! :o)

    OdpovědětVymazat