neděle 26. listopadu 2006

Policie v New Yorku chladnokrevně vraždí

Michael Bloomberg
Třiadvacetiletý Sean Bell, otec dvou dětí, se ten večer ve striptýzovém baru Kalua Cabaret loučil se svobodou. Trojice kamarádů v baru si všimla skupina tajných policistů, která hledala drogové dealery. Přitom nabyla dojmu, že by někdo z trojice mohl mít u sebe zbraň a informovala o tom druhou skupinu policistů venku. Když pak trojice nasedla venku do auta, druhá skupina z bezprostřední blízkosti spustila palbu. Auto dostalo přes padesát zásahů. Až poté je šli policisté zatknout. Budoucí ženich byl na místě mrtvý a jeho kamarádi bojují v nemocnici o život - Joseph Guzman (31 let) byl zasažen jedenáctkrát a Trent Benefield (23 let) třikrát. Žádnou zbraň u sebe samozřejmě nikdo z nich neměl.

Přijde vám to neuvěřitelné? Mě taky, ale bohužel se to stalo. Takových přehmatů se američtí policisté dopouštějí kupodivu docela běžně. Navíc místo toho, aby se jim dostalo okamžitého trestu, najdou se zmrdi, kteří jejich činy obhajují. Například starosta New Yorku Michael Bloomberg (na obrázku) prohlásil, že se nic neobvyklého nestalo, že se jen muži zákona snažili předejít možné střelbě ze strany podezřelých.

Update: Oba těžce zranění v nemocnici zemřeli. Počet obětí tedy stoupl na tři.

2 komentáře:

  1. přehmaty se hold dejí všude na světě. Akorát me dost prekvapila ta silná medializace veci která se stala na druhé straně světa - mela to prima nova i ct v hlavním case. Myslím ze podobných vecí se dejí na svete tisíce ale protoze to je z NY tak se to medializuje jak blázen.
    asi to byly slušní kluci, jinak by nebyli v strip-clubu ale v bordelu :-))

    OdpovědětVymazat