pátek 1. prosince 2006

Easter Egg ve Firefox 2

firefox_logo
Easter Egg (neboli velikonoční vajíčko) je skrytá a oficiálně nedokumentovaná funkce nebo vlastnost počítačového programu. Většinou se jedná pouze o neškodné hříčky a vtípky, grafické symboly, animace, titulky se jmény tvůrců apod. Tato skrytá funkce se nevyvolává obvyklým způsobem (menu, tlačítko apod.), ale netradiční kombinací běžných uživatelských činností, stiskem myši na nějakém neobvyklém místě, zvláštní posloupností stisku konkrétních kláves apod. (Zdroj: Wikipedia)

A jedno takové velikonoční vajíčko je ukryto i v internetovém prohlížeči Firefox 2. Stačí do adresového řádku napsat about:mozilla a stisknout enter. :o)

Poté se na obrazovce zobrazí tento citát: "A tak nakonec zvíře padlo a nevěřící se radovali. Ale vše nebylo ztraceno, neb z popele povstal velký pták. Pták se zahleděl dolů na nevěřící a seslal na ně oheň a bouři. A tak bylo zvíře znovuzrozeno se svou obnovenou silou a stoupenci mamonu se plazili hrůzou.
z Knihy Mozilly, 7:15"

V anglické verzi najdete toto: "And so at last the beast fell and the unbelievers rejoiced. But all was not lost, for from the ash rose a great bird. The bird gazed down upon the unbelievers and cast fire and thunder upon them. For the beast had been reborn with its strength renewed, and the followers of Mammon cowered in horror.
from The Book of Mozilla, 7:15"

2 komentáře:

  1. about:mozilla fungovali i ve starsich verzich, navic about:explorer nebo about:microsoft (nejsem si moc jisty) vyvolalo modrou stranku. coz je easter egg sice mene vtipny, ale ocividne nekomu vadil, protoze byl odstranen

    OdpovědětVymazat
  2. No, vypadá to, že jsem docela zaspal dobu. :o)

    Mimochodem, kdysi sem chodil člověk jménem \"mikeee\" nemáš s nim něco společnýho?

    OdpovědětVymazat