neděle 21. ledna 2007

Jak nejrychleji odstranit námrazu na autě

Frozen CarI když je letos rekordně teplá zima, tak se stejně nevyhneme ranní námraze na sklech automobilů. Pokud nepoužíváte drahá chemická a nespolehlivá rozmražovadla, máte v podstatě dvě možnosti jak auto rozmrazit:

První možnost: Použijete starou dobrou škrabku na led a pustíte se do oškrabávání, sice je to namáhavé a pracné, ale zase vám při tom mrznou prsty a trvá to dlouho. :o) Problém je ale v tom, že takto se nezbavíte případné námrazy na skle uvnitř auta a už vůbec ne zamlžení skel. Pak tedy ještě musíte počkat, až vám topení skla odmlží, abyste mohli bezpečně odjet.

Pak je tu ale ještě druhá možnost: Polít skla vlažnou vodou. Tak to dělám já. Takové rozmražení je neserovnatelně kvalitnější než po "oškrabání škrabkou", trvá to jen několik vteřin a spolu s okamžitým odmražením skel odmlžíte i vnitřek.

Někteří můžou namítnout, že zmrzlé sklo může po polití vlažnou vodou prasknout, ale není to pravda. Autosklo něco vydrží (a to i u dvacet let starých škodovek).

Vyzkoušejte to také, budete překvapeni jednoduchostí, rychlostí a kvalitou.

4 komentáře:

 1. No jo, ale pokud je opravdu mráz, tak ti skla zamrznou znovu..

  OdpovědětVymazat
 2. Stačí okna setřít stěračem. Suchá pak nezamrznou. ;o)

  OdpovědětVymazat
 3. Souhlas, de to, a pak se přece jede a zahřívaj se okna...

  OdpovědětVymazat
 4. Ja si jednou pracne odskrabal okno, na ruce mel omrzliny, nasedl do auta a protoze to jeste nebylo uplne koser tak sem nato nastrikal namrznouci kapalinu do -30C (bylo cca -5) a hezky sledoval jak na okne tento pizdes opet vytvari neznicitelnou vrstvu ledu...

  OdpovědětVymazat