neděle 14. ledna 2007

Využívejte nadstandartních služeb nemocnic

Hospital RoomDneska jsem měl poprvé možnost vidět rozdíl mezi standartním a nadstandartním nemocničním pokojem. Standartní pokoj je (alespoň v naší okresní nemocnici) malý, bíle vymalovaný, jsou v něm tři plechové postle, tři plechové noční stolky, tři plechové židličky a jeden malý plechový stoleček. Nic víc. Sprchy a záchody jsou samozřejmě na chodbě.

Nadstandartní pokoj je zhruba stejně velký, ale zdi jsou vymalované veselými barvami a jsou na nich (pěkné) obrazy. Postel je dřevěná (na kovové konstrukci), noční stolek je také dřevěný, v pokoji je dřevěná šatní skříň, malý kuchyňský kout, dřevěný stůl, dřevěné židle a rozkládací křeslo, na kterém může návštěva i přespat. Návštěvy jsou časově neomezené. V pokoji je lednička, televize, CD přehrávač, rychlovarná konvice, lampička a další vymoženosti. Součástí pokoje je i záchod, koupelna se sprchou a balkón. A to nejlepší nakonec, cena takového nadstandartního pokoje je 200 Kč za den, takže například za týdenní pobyt zaplatíte 1400 Kč a to má, myslím, na účtě každý.

Tyto služby jsou navíc oboustranně výhodné. Pacient, který má zájem, má možnost lepšího, téměř domácího, pokoje a nemocnice si navíc celkem slušně vydělá. Pokud by byl pokoj celý rok každý den obsazený, tak si nemocnice přijde na slušných 73.000 Kč za jeden takový pokoj, což několikanásobně převyšuje náklady na jeho vybavení. A tak to má být.

2 komentáře:

  1. No pokud jde o ten týden v nemocnici, to bych přežila i bez dřevěného stolu nebo židle..je sice pravda, že taková televize je dobrý zpříjemnění, ale zase prachy jsou prachy, když je někdo holt chudej student, tak si musí vystačit s málem, ale jinak dobrý.. :)

    OdpovědětVymazat
  2. Já myslím, že ten týden za 1.400 si může dovolit i student. Přinejhorším s přispěním rodičů. :o)

    Před chvílí jsem ale zjistil, že stejný nadstandartní pokoj v Praze stojí 1.000 Kč za den, což dělá 7.000 Kč za týden a to už si myslím dopřeje jen málokdo. :o(

    OdpovědětVymazat