úterý 24. dubna 2007

Vše o Springfieldu ze seriálu Simpsonovi

Simpsons SpringfieldAmerické městečko Springfield zná asi každý. Přesto o něm spousta lidí nedokáže říci víc, než to, že tam bydlí Simpsonovi. Tak dobře poslouchejte, tady je pár známých faktů:

Spriengfiled v USA
Městské motto: "Velký duch povětšuje i nejmenšího člověka", "Korupce do extrému"
Založen: Neznámo kdy, někdy před rokem 1649
Začleněn: 1796
Zakladatel: Jebediah Springfield
Starosta: Joe Quimby
Členové zastupitelstva: Bob Arnold (vyhozený), Horace Wilcox (zesnulý), Herschel Schmoikel Krustofski (známý spíše jako Klaun Šáša)
Rozloha: 2.088.723 km² (Západní Springfield je třikrát větší než Texas)
Počet obyvatel: 30.720
Nadmořská výška: 1582 stop nad mořem
Telefonní předvolby: 636 a 939
Hlavní průmyslové odvětví: Jaderná energie, těžký průmysl, pivo Duff, prodej zboží a služeb, nesmysly, ohňostroje, sušenky, animovaná média
Oficiální pták: Vrabec břichatý

Kompletní detailní mapu Springfieldu najdete tady (mapa je rozdělená na devět sektorů, které přepínáte vlevo nahoře). Dokážete se na ní zorientovat? Najdete dům Simpsonových? A nebo třeba bar u Vočka? :o)

Celou mapu jako jeden obrázek si můžete stáhnout tady. Průvodce po Springfieldu najdete tady. Jednu bezva animaci pak tady. Všechny gaučová intra z 16. a 17. sezóny si můžete pustit tady (DOPORUČUJI!). Další informace nejen o Springfieldu si můžete přečíst tady. A oficiální stránky The Simpsons můžete navštívit tady. Tak příjemnou zábavu. :o)

5 komentářů:

 1. Motto na pomníku Jebediaha Springfielda (\"A noble spirit embigens the smallest man.\") se kongeniálně překládá jako \"Velký duch povětšuje i nejmenšího člověka.\"
  :o)

  OdpovědětVymazat
 2. Díky! :o) Nevěděl jsem jak přeložit slovo \"embigens\", tak jsem to vzal volně podle sebe. :o)

  OdpovědětVymazat
 3. a kdo je místostarosta a kdo tajemník obecního springfieldského úřadu? :-D

  OdpovědětVymazat