úterý 18. září 2007

Mravenčí kolonie na prodej

ants colonyHledáte neobvyklého domácího mazlíčka nebo mazlíčky? Psa nebo kočku má kde kdo. Papouška a rybičky taky. Ale mravence, ty jen tak někdo nemá. Nechcete si je pořídit?

Alza.cz nabízí všem jedinečnou možnost pořídit si domů mravenčí kolonii. Jedná se o průhlednou nádobu naplněnou světle modrou průhlednou hmotou podobnou želatině, která je vyrobena z výživného netoxického gelu. Stačí vytvořit několik otvorů v gelu, chytit pár mravenců, vhodit je dovnitř, uzavřít kryt a pozorovat – mravenci by měli vytvořit v gelu originální strukturu chodeb. Gel byl údajně vyvinut v NASA ke studiu ve hmyzu ve vesmíru. Balení obsahuje i osvětlení pro kolonii, lupu a příručku ve které se dozvíte spoustu zajímavých informací o životě mravenců a návod, jak se o kolonii starat.

Tuto mravenčí kolonii si můžete objednat na Alza.cz za 1.000 Kč. Ale pozor, mravenci nejsou součástí balení, ty si musíte opatřit sami. :o) Jejich doporučený počet je patnáct. Pokud nevíte jak si s chytáním mravenců poradit, tak vězte, že existuje velmi jednoduchý postup pro jejich získání. Stačí vzít kostku cukru a položit ji na místo, kde je výskyt mravenců pravděpodobný a počkat přibližně půl hodiny. Poté bude (snad) kostka cukru obsypána mravenci, které tak můžete jednoduše přemístit do nádoby.

Za tip díky Kristově noze.

3 komentáře:

  1. Nachytat dost mravenců a zavřít je do toho přístroje je snadné jenom zdánlivě. Ve skutečnosti je to skoro neřešitelný problém. Vyzkoušeno vlastnoručně!

    OdpovědětVymazat
  2. no nevim jestli to bude mít dlouhého trvání...mravenci žijou v kolonii s královnou kterou celej život obskakují..no nevim jak se jim tam bez ní bude líbit..navíc mravenci které polapíte na kostku cukru jsou průzkumníci a ti žijou zhruba 2 týdny..

    OdpovědětVymazat