pondělí 7. ledna 2008

Virtuální svět Damokles

Virtuální svět DamoklesUž je to dlouho, co jsem si v Reflexu přečetl článek o novém virtuálním světě Damokles, který mě nalákal, abych to taky vyzkoušel. A teď chci nalákat já vás. :o)

Projekt Damokles je komplexní virtuální svět, ve kterém žijí desetitisíce obyvatel. Můžete zde žít svůj druhý život - získejte bohatství, slávu, peníze a obdiv ostatních, nebo jen spousty nových přátel. Zkuste žít znovu, nebo si zariskovat v oblastech, ve kterých byste se v reálném životě neodvážili. Tak to pojďte taky vyzkoušet.

Každého z obyvatel můžete poznat, popovídat si s ním nebo se seznámit. V Damokles najdete více než 500 typů majetku - od obyčejné kočky domácí až po drahé Ferrari. Můžete se naučit jednu ze stovek profesí a pracovat jako zedník, nebo třeba jako mozkový chirurg. Nalejdete zde virtuální státy, města a více než 150 typů budov. Můžete si vybrat z několik desítek možností podnikání. Buďte tím čím chcete - staňte se finančníkem, bankéřem, majitelem fotbalového klubu, zlodějem nebo obchodníkem. Založte si s kamarády firmu a vrhněte se na vydělávání peněz.

Samozřejmě máte kompletní kontrolu nad svojí postavou a vzhledem. Vyberte si barvu a styl vlasů, oblečení i tetování. Vypracujte si svojí postavu, můžete cvičit, běhat, jezdit na kole, nebo sedět doma a přejídat se, každý podle svého gusta!

Tak to pojďte taky vyzkoušet. Nic za to nedáte.

11 komentářů:

 1. jo, už jsem to hrála, ale po čase mě to začlo nudit.

  OdpovědětVymazat
 2. Ve světě Damokles jsem se pohybovala od jara 2003 do léta 2005, ale znám lidi, kteří tam tvrdnou už téměř 5 let. Pokud Vám vadí, že jste se ještě nestali závislými na nějaké internetové hře,pak Damokles vřele doporučuji!:-(
  Z Damokles jsem odešla zejména proto,m že provozovatel serveru Tomáš Kulhánek je nepříjemný, netolerantní a vulgární prudič.

  OdpovědětVymazat
 3. Já už to hraju hodně dlouho a moje nadšení pořád osciluje. Už několikrát jsem svojí postavu dokonce nechal (neúmyslně) zemřít, ale právě teď se mi všechno daří a tak mě to zase baví. :o)

  OdpovědětVymazat
 4. z léta 2005, tehdy se tvrdilo, že hraje zhruba 40 000 hráčů:
  http://avocode.bloguje.cz...-je.php

  OdpovědětVymazat
 5. Že jsi bývalá damoklanka vím, pár článků jsem o tom u tebe už četl. :o)

  S tou závislostí na tom fakt něco je. Už se mi párkrát stalo (hlavně ze začátku), že jsem třeba neměl nic, byl jsem v dluzích a neměl jsem tam ani nikoho s kým bych se bavil. Prostě jsem už neměl důvod tam zůstat, ale stejně jsem se na postavičku nedokázal vykašlat. :o)

  S Tomášem Kulhánkem (naštěstí) žádné zkušenosti nemám, ale s nepříjemnými, netolerantním a vulgárními prudiči mám zkušeností spoustu. Těch je tam totiž plno.

  OdpovědětVymazat
 6. No, já taky hrála, někdy kolem roku 2003. A asi po dvou měsících jsem toho nechala.

  OdpovědětVymazat
 7. tak tos tam byla hned od počátku, Damokles se narodil někdy na podzim 2002:-)

  OdpovědětVymazat
 8. já neměla zkušenost s jinými prudiči, ale bylo jich tam vidět dost myslím v každé době:-)
  Na Damoklu pro mne bylo zásadní věcí to moje Avocode a Archa zvířat, no a pak komunikace, jinak jsem v ničem nepodnikala, nicméně to soustavné zabavování novin nebo aspoň licence,\"doporučování\" co bych měla a co neměla psát, to bylo MOC:-)

  OdpovědětVymazat
 9. To já zase naopak s damoklany moc nekomunikuju. Ale je fakt, že tam pár fajn lidmi znám (nikoho z nich jsem nikdy v reálu neviděl). Spíš mě ale baví podnikání. Kupuju, vyrábím a prodávám. :o) No a těmi prudiči myslím hlavě majitele některých firem, kteří si myslí, že to co chtějí prodávat oni, nesmí prodávat nikdo jiný (aby neměli konkurenci) a tak se vztekají, rudnou, dupou, nadávají a vyhrožují. A já se jim směju víc a víc a víc. :o)

  OdpovědětVymazat
 10. Kámoš to hraje taky, mě to teda ale moc nezaujalo...:)

  OdpovědětVymazat
 11. Ahojda Modonko :-) i ostaní,
  s názorovou tolernací už je to tam o moc lepší a i na mouchách a chybách se pracuje, i když pravda, je to sysifofská práce, ale co se týká aktivních blbů a prudičů, tak je to stále stejné, ostatně, jako kdekoliv jinde.
  A závislost...?
  I ta k té hře patří ;-)

  OdpovědětVymazat