pátek 21. března 2008

Děti nejsou zadarmo

Child cryNa Novinkách dnes vyšel docela zajímavý článek. Je v něm řeč o tom, že jedno dítě v současnosti představuje "celkovou investici" kolem 1,5 miliónu korun. Podle odhadu statistiků totiž roční průměrné přímé náklady na dítě představují kolem 60 tisíc korun, s postupným nárůstem podle věku až na sto tisíc ročně (děti ve věku 18 a více let). V našich zeměpisných šířkách navíc bývá obvyklé, že si rodina "pořizuje" děti dvě. Pak je částka samozřejmě dvojnásobná, čili 3.000.000 Kč.

A to bych nebyl já, abych to hned nepřepočítal na něco materiálního. Za tři milióny se už dá totiž pořídit ledacos - třeba menší vlastní byt, nové Porsche Cayman a hromada dovolených u moře k tomu. Ale přepočítávat děti na peníze by nebylo hezké, protože každý, kdo nějaké má, vám jistě potvrdí, že děti jsou k nezaplacení. :o)

3 komentáře:

  1. Mám tři děti a teda .. řekl bych, že dítě přijde na míň...

    OdpovědětVymazat
  2. Ono se to skutečně na první pohled zdá docela dost. Je to ale tím, že do výsledné částky jsou započítané kromě \"přímých\" nákladů (jako je jídlo a oblečení) i \"skryté\" náklady jako je třeba spotřebovaná elektrická energie, voda, atd...

    OdpovědětVymazat
  3. I tak je to k nezaplacení...:)

    OdpovědětVymazat