úterý 25. března 2008

Webhostingová prasárna od Computer Star

Computerstar Webhosting KytickariV souvislosti s včerejším příspěvkem jsem si všiml jedné zajímavosti, která nebývá příliš obvyklá. Jde o to, že adresa KYTICKARI.CZ a WWW.KYTICKARI.CZ má jiný obsah. Tvar s www má ten, co si doménu koupil - čili Kytičkáři a tvar bez www (tedy ten lepší, kratší, lépe zapamatovatelný a častěji používaný) si ponechal provozovatel webhostingu - společnost Computer Star Chomutov, která se tak těší velké návštěvnosti na úkor Kytičkářů, kteří tak přichází o velké množství návštěvníků. Celé to vypadá takhle.

Takže pokud podlehnete lákavé nabídce webhostingu od společnosti Computer Star Chomutov (s cenami zhruba desetinásobnými oproti konkurenci), tak si dejte velký pozor, aby na vás nebyla ušita podobná bouda.

Tohle se vám u slušné společnosti stát nemůže.

9 komentářů:

 1. Majku Majku :o) ... celý si to špatně pochopil. Doménu kytickari.cz si majitel koupil a nikdo mu jí vzít nemůže. Nechal si jí pomocí DNS záznamu nasměrovat na hosting Computer Star. Bohužel Computer Star nenakonfigurovali na webovém serveru směrování pro http://kytickari.cz, ale jen pro www.kytickari.cz. Takže http://kytickari.cz spadnou do \"koše\" webhostingového serveru a tedy na sajtu Computer Star. Stačí poradit kytičkářům, ať se na CS obrátí a oni to hravě nastaví v cuku letu :o)

  OdpovědětVymazat
 2. Je mi jasný, že je to pořád jedna doména s jedním vlastníkem (a velice vyčuraným webhosterem). Kytičkářům jsem e-mail psal, tak jsem zvědavej jestli se s ním dokáží domluvit. Ale i kdyby se s ním domluvili, tak to nic nemění na tom, že je to prasárna, kterou slušný webhoster nikdy neudělá. :o)

  OdpovědětVymazat
 3. Dělaj to všichni, to buď v klidu. Jakmile si registruješ doménu, okamžitě se ti nastaví takováto infostránka registrátora, dokud si nezměníš DNSka. Příklad zde: http://www.ail.eu/ ... to je doména, kterou jsem registroval měsíc zpět pro klienta, ale nenastavil DNS.

  OdpovědětVymazat
 4. Přijde mi, že se každý bavíme o něčem jiném...

  Pokud to takhle dělají všichni, tak mi ukaž alespoň tři weby, kde jeden tvar vede na skutečný obsah a druhý na stránku hostingu.

  OdpovědětVymazat
 5. Ne tak docela. Jde o neznalost majitele a možná trošku lhostejnost registrátora. Majitel, tedy kytičkáři, požádali o směrování domény, resp. subdomény www.kytickari.cz, nic víc. V tomto případě mohl (ale nemusel!) zasáhnout registrátor a říct \"hele kuci, ještě by bylo dobrý to nasměrovat bez www, dělá se to tak\", jenže to se asi nestalo a tak se stalo, se pro ni nenastavil záznam na webserveru.

  Tím odkazem, co jsem ti posílal, jsem ti chtěl ukázat, že to není \"vyžírkářství\" ze strany CS, avšak normální věc v této oblasti.

  Jednoduše shrnuto, nejsou úplně nastaveny záznamy pro webhosting kytickari.cz a proto to padá na informativní stranu CS.

  OdpovědětVymazat
 6. Nevím jaký máš zkušenosti ty, ale pokud vím, tak se to všude dělá tak, že když si u někoho koupím doménu s hostingem a nahraju obsah na web, tak se mi stránky zobrazí na doméně s WWW i bez WWW aniž bych se musel někoho doprošovat o změnu DNS záznamů, protože bych rád stejný obsah na tvaru s WWW i bez.

  Jinak ten tvůj příklad s AIL.EU je úplně o něčem jiném. Je naprosto běžné, že dokud na doménu nedodám obsah, tak si jí registrátor obsadí svojí reklamou.

  To o čem ale mluvím v příspěvku běžné není.

  OdpovědětVymazat
 7. Ty se nevzdáš viď ? Tak teď ti to dám :oD ... kdopa je majitelem domény ??? ... hádej 3x :oD ... pokud nevíš, použij www.nic.cz ... promiň Majku, já to taky nevěděl :oP

  OdpovědětVymazat
 8. No, tak teď se to teda pěkně zamotalo. :o) Zkusím jim znovu napsat a zjistit nějaký bližší info.

  OdpovědětVymazat
 9. nejspíš jim CS sponzoruje doménu tipnul bych si anebo je to nějaký rodinný příslušník .. prostě klasika :o)

  OdpovědětVymazat