čtvrtek 10. dubna 2008

Autosalon Lipsko 2008 - fotogalerie

Fiat 500V sobotu jsem si udělal malý výlet a navštívil Autosalon Lipsko 2008 – v zahraničí známý jako AMI Leipzig 2008. Bylo tam toho k vidění opravdu hodně, například Lamborghini Murciélago LP640 Versace, Nissan GT-R, Mercedes McLaren SLR 722 GT, Audi R8, Ford GT 40 a další supersportovní skvosty. Do supersportů se sice člověk posadit nemohl, ale do všeho ostatního ano, takže jsem si prolezl vše – od hothatchů jako je Honda Civic Type-R nebo Ford Focus ST, přes sporťáky jako je Nissan 350Z nebo BMW Z4, přes žihadla jako je BMW M6 nebo Mercedes SL až po luxusní limuzíny jako je Audi S8 nebo prezidentský VW Phaeton Individual.

Z konceptů mě nejvíce zaujal Renault Mégane, Hyundai Imode, KIA Soul Burner, BMW Concept CS. a Suzuki A-Star. Hodně zajímavý byl také napůl rozříznutý Nissan GT-R a z atrakcí byla nejdivočejší simulace nehody kamionu s převrácením na střechu, což jsem si samozřejmě také vyzkoušel. :o) Mile mě překvapila i Škoda SuperB, zevnitř to sice není nic extra (bez nápadu), ale z venku vypadá skvěle (oproti předchůdci originálně) a otevírání kufru Twindoor je prostě bomba.

Samozřejmě jsem nafotil i pár fotek a ty si můžete prohlédnout zde.

Pokud chcete na autosalon taky vyrazit, tak neváhejte, je to z Česka kousek a rozhodně to stojí za to. Možnost máte až do neděle. Bližší informace v češtině o veletrhu najdete zde.

2 komentáře: