čtvrtek 31. července 2008

Nejhorší vynález všech dob

Atomová bomba wallpaperZ průzkumu, který uskutečnilo britské internetové 24 Hour Museum, vyplývá, že nejhorší vynález všech dob je atomová bomba. Hned za ní se umístila televizní reality show. Na třetím místě je podle Britů trest smrti. Následují plastikové sáčky a úvěrové karty.

A co nejlepšího člověk kdy vymyslel? Zvítězil penicilin, za ním se umístila rovná práva pro ženy a pilulka proti početí.

Seriózní výzkum zaštítil internetový server, který propaguje muzea, galerie a kulturní dědictví a je financovaný britskou vládou. Pokud jde o autory největších myšlenek v historii, jmenovali datázaní na prvním místě italského renesančního génia Leonarda da Vinciho, na druhém britského přírodovědce Charlese Darwina a na třetím obránce občanských práv černochů ve Spojených státech Martina Luthera Kinga.

Zdroj: Časopis Epocha

Myslím, že to Britové vystihli naprosto přesně. Jen ty reality show by se v našich končinách asi neumístily tak vysoko. Nebo máte na výsledky jiný názor?

10 komentářů:

 1. No...řekl bych, že atmová bomba víc životů zachránila než ukončila.

  OdpovědětSmazat
 2. jo, já nevím co jim vadí, tyď to je tak úžasný fyzikální jev ... :o)

  OdpovědětSmazat
 3. Pilulka proti početí pro mě není nic úžasného, naopak. Antikoncepce jako taková, to prosim, ale pilulky jsou svinstvo. Brala jsem je několik měsíců a teprve teď mi doklaplo, že jsem po nich plačtivě zdepresila a měla ekzém. A nenapadlo mne, že je to z těch pilulek, i když jsem se obojímu dost podivovala.
  Již nikdy více hormonální pilulky.

  OdpovědětSmazat
 4. na jakém místě se umístil PowerPoint?

  OdpovědětSmazat
 5. No...řekl bych, že atmová bomba víc životů zachránila než ukončila. Stím naprosto souhlasím, lidi sou zabednenci.

  OdpovědětSmazat
 6. Předpokládám, že mluvíte o použití atomové bomby v Hirošimě a Nagasaki...

  Jenže v historii neexistuje žádné \"kdyby\". A navíc tvrdit, že byla krutá smrt stovek tisíců civilistů službou lidstvu, protože jinak by jich možná zemřelo víc je docela odvaha.

  OdpovědětSmazat
 7. Ale jistě, že existují kdyby! Nebýt atomových zbraní, tak není žádná studená válka (nejdelší období míru v Evropě v historii) a všichni se řežou hlava nehlava. O Hirošimě a Nagasaki jsem nic nepsal.

  OdpovědětSmazat
 8. to Mail: no ale že se to během studené nesemlelo a my se teď nenáhaněli klacky je docela velké štěstí

  OdpovědětSmazat
 9. Nechápu naivitu hlasujících v té anketě. Na čem hlasovali proti atomové bombě? Předpokládám, že na počítačích. První počítače vznikly jako vedlejší produkt vývoje čeho? Atomové zbraně! Já bych za nejhorší vynález zvolil mobilní telefon.

  OdpovědětSmazat
 10. Pozri sa aj na stránku http://www.dennik.eu kde nájdeš aktuálne spravodajstvo a na stránke http://www.e-tip.sk nájdeš výborné diskusné fórum k hazardným hrám. Podnikateľské poradenstvo na http://www.poradca.info a výroba internetových stránok na http://www.nettur.sk

  OdpovědětSmazat